Навіщо сировину перед пресуванням потрібно сушити? Це обумовлено фізичними процесами при пресуванні. Абсолютно суха сировина теж не підходить. Справа в тому, що надмірна волога, що знаходиться в тирсі, не дозволить сформувати цілісний, щільний продукт. При нагріванні пар «розриває» брикет. Але помірна (для кожного способу пресування своя) вологість потрібна. При пресуванні сировина нагрівається вище 100 ° С. Це призводить до розм’якшення легніна, що знаходиться у всіх рослинних тканинах. Якраз легнін і служить, головним чином, сполучною, або правильно сказати, клеючим елементом в отриманому продукті, брикеті або гранулі.

Для різних способів пресування і, відповідно, для різних пресів своя потребная вологість. Приміром для екструдерних пресів необхідно сировину вологістю не більше 10%. Для ударно-механічних і гідравлічних пресів 10-12%.

Який сушильний комплекс вибрати? Загалом сушарки, в залежності від способу сушіння, підрозділяються на:

  • контактні
  • конвективні
  • радиаційніе
  • сублімаційні
  • высокочастотні
  • комбіновані сушилки

Однак для сушіння тирси або тріски зазвичай застосовують конвективний метод сушіння при якому підсушування відбувається при контакті агента сушіння (гази одержувані при згорянні дров, газу, солярки або тієї ж тирси) і об’єкта сушіння. Агентом сушіння крім топкових газів також може бути підігріте повітря, що надходить від теплообмінника. В такому випадку набагато менше ймовірність загоряння підсушеної сировини. Однак ККД сушіння набагато нижче. Тому такі сушки використовують рідко.

Найпоширенішою сушкою конвективного методу для сипучого матеріалу є барабанна сушка. Барабанні сушки, в свою чергу поділяються на одноконтурні (одноходові) і трьохконтурні (багатоходові). «Вітчизняними» аналогами барабанних сушок є комплекси АВМ 0,65, і АВМ 1,5, які використовувались за часів СРСР в сільському господарстві. Сьогодні в Україні такі сушки новими не роблять. Якщо вам пропонують комплекс сушіння на базі барабанної сушки АВМ, будьте впевнені, що цей комплекс частково відновлений. Зазвичай відновлюють сам барабан, великий осадовий циклон, теплогенератор, малий циклон …

baraban_rozriz

Трьохконтурний сушильний барабан

Пропонуємо вашій увазі комплексну лінію створену на базі барабанної сушки АВМ-065, що дозволяє переробляти в паливні брикети тирсу та відходи деревини. Ця лінія може забезпечити, 650-800 кг / год сухогї сировини. Нижче представлена ​​комплектація обладнання, а також цінова політика в залежності від сировини що використовується(вид, фракція, порода).