1
Переглянути

Принцип роботи лінії сушіння на базі барабанної сушки:

Даний комплекс призначений для сушіння відходів деревини (тирси, стружки, щепи) та сільськогосподарських культур.
У бункер топки засипається тріска (щепа) вологістю не більше 20%. Далі, через шнековий транспортер, вона надходить в камеру згоряння топки, де й згорає. Під впливом розрядження, створюваного осадовим циклоном, гарячі пари і тріска, що не догоріла, потрапляють в теплогенератор, де відбувається догорання та іскрогасіння. В цей час волога сировина, призначена для сушіння, подається транспортером через завантажувальне вікно та потрапляє в теплогенератор. Там змішується з потоком гарячого газу, підхоплюється і потрапляє в барабан. Барабан обертається навколо своєї осі на роликах. Потрапляючи в нього, сировина втрачає вологу і далі разом з гарячою парою рухається на вихід з
барабана. Далі проходить камінняуловлювач, де відокремлюються важкі предмети і метал, та потрапляє в осадовий циклон. В циклоні відбувається відділення гарячого газу від підсушеної сировини шляхом осадження в конусну частину циклону. Живильник-дозатор, який кріпиться під фланцеве з’єднання до циклону, дозує висушену сировину і подає її для подальшого використання або переробки.

Процес завантаження сировини та сушіння відбувається в автоматичному режимі і регулюється за допомогою пульта керування. Комплексна лінія сушіння є замкнутим циклом, тобто як паливо для топки використовується висушена та подрібнена сировина, яка подається до бункера топки за допомогою малого циклона та через поліуретановий шланг.

Компоненти базової лінії сушіння сировини:

Бункер-накопичувач топки

bunker_topky

Бункер топки має конусну форму, комплектується шнековим транспортером із температурним датчиком та зворушувачем.

 • довжина: 2100 мм;
 • ширина: 1200 мм; висота: 2000 мм, (2550 мм з нарощеними бортами);
 • об’єм бункера 1,3 м³ (2,1 м³ з нарощеними бортами);
 • довжина шнекового транспортера 1850 мм.

Топка

Топка складається зі спалювача (корпус), підставки, перехідника, шиберної заслінки, димової заслінки і зольника.

Короткі характеристики:

 • теплова потужність – 1000 Вт;
 • обсяг камери згоряння – 0,317 м³;
 • паливо, що використовується – щепа, тріска деревна вологістю до 20%.

Габаритні розміри (разом із підставкою, вихлопним патрубком і заслінками):

 • довжина 1700 мм;
 • ширина 1400 мм;
 • висота 2600 мм.

Камера спалювача футерована вогнетривкою цеглою та вогнетривкою сумішшю. Складається з камери згоряння і вихлопного футерованого перехідника. Комплектується вихлопною трубою, канальним вентилятором, шиберною і димовою заслінками, зольником, чавунними колосниками та підставкою.

Характеристики та призначення окремих вузлів і комплектуючих:

 • канальний вентилятор КВ-315 використовується в якості нагнітача повітря для управління процесом горіння і тепловою потужністю спалювача. Регулювання оборотів здійснюється за допомогою відповідної ручки винесеною на пульт управління лінією.
 • шиберна заслінка призначена для «відрізання» камери спалювання від подовжувача топки (теплогенератора). Використовується як екстрений спосіб відсікання полум’я при пожежі або в інших ситуаціях, коли необхідно негайно зупинити лінію сушіння. Також використовується на початку роботи для розпалювання полум’я в спалювачі.
 • димова заслінка призначена для використання на початку роботи при запалюванні полум’я в спалювачі. Служить для запобігання потрапляння диму і газів в робоче приміщення.
 • зольник виконаний у вигляді прямокутного ящика і зроблений для зручності (для збору золи). Потребує чищення в міру заповнення.

Теплогенератор

Коротка характеристика:

 • довжина 2200 мм;
 • ширина 1100 мм;
 • висота 1300 мм (з підставкою 2200 мм).

Теплогенератор призначений для допалювання та остаточного формування потоку гарячих газів перед попаданням в сушильний барабан. Має два контури. Внутрішній футерований вогнетривкою цеглою і вогнетривкою сумішшю.

Внутрішній і зовнішній контури створюють «відкриту» повітряну сорочку. Повітря, через отвори в зовнішньому контурі, потрапляє у внутрішній контур, де змішується з газами, отриманими при згорянні тирси в спалювачі. Це покращує горіння і забезпечує допалювання частинок, які потрапили зі спалювача.

Комплектується сходами для сходження сировини, підставкою, «пальцями» і пружинами (для ущільнення місця стикування з сушильним барабаном). У верхній частині розташовано вікно для завантаження сировини.

Скребковий транспортер.

conveyor

Призначений для завантаження вологого сировини в лінію сушіння.

Корпус складається з 4 частин: приводна, натяжна станції та 2-х проміжних частин корпусу.

Комплектується 2-ма валами, 4 зірочками і ланцюгом ТРД 38,0 зі скребками.

Характеристики:

 • довжина 5000 мм;
 • ширина з приводом 1120 мм;
 • висота 400 мм.
 • швидкість руху ланцюга 0,25 / с.

Сушильний барабан

baraban

Коротка характеристика:

 • довжина 4000 мм;
 • діаметр 2550 мм.

Сушильний барабан призначений для змішування сировини та топкових газів, внаслідок чого відбувається сушіння.

Складається з трьох контурів, лопаток, трьох конусних частин і двох котків. Найменший контур виготовлений з вогнетривкої сталі, що забезпечує довгий термін експлуатації при високих температурах. Барабан здійснює обертальні рухи навколо своєї поздовжньої осі, завдяки чому сировина перемішується з теплоносієм (топковими газами) і просувається по контурах до виходу з барабана.

baraban_rozriz

Привідна і опорна станції сушильного барабана

Служать в якості опор, а також для приведення в рух сушильного барабана.

Привідна станція складається з рами, 2-х роликів (приводний і ведений), захистів роликів, підшипників у корпусах. Комплектується мотор-редуктором планетарного типу.

Опорна станція складається з рами, 2-х роликів, захистів роликів, підшипників в корпусах і 2-х упорних катків. Упорні катки служать як обмежувачі руху барабана уздовж своєї осі.

Крутний момент від приводного ролика приводної станції передається приводному ролику опорної станції за допомогою «штанги» (кругла труба).

Труба великого циклона

Призначена для транспортування сировини разом з газами в місткість Великого циклону. Також передбачено уловлювання важких частинок за допомогою «камінняуловлювача» (в нижній частині труби передбачено отвір переходить в камінняуловлювач, куди під дією сили тяжіння потрапляють камені й інші важкі частки). На вигині труби також є дверцята для обслуговування.

Труба комплектується «пальцями» і пружинами для ущільнення в місці з’єдняння з сушильним барабаном.

truba
cyklone

Великий циклон

Великий осадовий циклон призначений для приведення в рух тирси по контурах сушильного барабана, а також відділення вже підсушеної тирси від супутніх газів.

Комплектується кришним вентилятором, робочим колесом електродвигуна (крильчатка), повітряною заслінкою, трьома опорними ногами і розпірками.

У нижній, конусної частини циклону розташовані дверцята, що служать для видалення маси з циклону при його забиванні.

Габаритні розміри:

 • довжина 2193 мм;
 • висота 3200 мм;
 • ширина (діаметр циліндричної частини) 1900 мм.

Продуктивність базового сушильного комплексу для сушіння тирси, щепи (до 10*20*40 мм) та інших відходів деревини складає 800 кг/год і більше (за умови вологості сировини для топки до 20% та відповідної температури довкілля).

Встановлена потужність: 34,75 кВт

Вживана потужність: 23 кВт